Szkolne jasełka

„Od wieków już trwa w polskich domach, we wsiach i miasteczkach zwyczaj radosnego kolędowania i wystawiania misteriów bożonarodzeniowych znanych jako jasełka. Pozwalają nam lepiej zrozumieć przyjście Jezusa na świat. Pokazują, że jest to nie tylko wydarzenie historyczne, ale też współczesne. Bóg rodzi się dzisiaj pośród nas, w drugim człowieku, w naszym sercu. To misterium dotyka każdego osobiście”.

W niezwykłą atmosferę oczekiwania na cud Bożego Narodzenia wprowadzili nas dzisiaj uczniowie klasy 3 a oraz 3 b, którzy pod kierunkiem swoich wychowawczyń, pani Pauliny Prażuch i pani Marioli Szumlańskiej – Śliwy, przygotowali przedstawienie jasełkowe.

Czytaj dalej

Wystawienie pięknych i oryginalnych jasełek, wbrew pozorom, nie jest takie proste – wszak ich tematyka jest niezmienna. A jednak trzecioklasiści, prezentujący tradycyjną historię narodzin Zbawiciela, poradzili sobie z tym zadaniem wspaniale. Ciepłe, z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Maleńkiemu Jezusowi, zaś widzów wprowadzały w stan prawdziwego przeżywania. Całości dopełniał piękny śpiew dziewcząt z klas starszych oraz dekoracja i wspaniałe stroje małych artystów, co pomogło stworzyć świąteczny, niepowtarzalny nastrój.

Skip to content