Spotkanie z Markiem Kamińskim i Jaśkiem Melą

Choć życie czasem daje w kość i nie zawsze wszystko idzie zgodnie z naszym planem,  to jednak warto żyć, a każdy z nas ma swój biegun, do którego warto podążać. O życiu, drodze do celu, pokonywaniu własnych słabości, o tym, że niemożliwe  nie istnieje, a niepełnosprawność to tylko stan umysłu, wreszcie o drodze na bieguny mogli usłyszeć nasi ósmoklasiści podczas niecodziennego spotkania z podróżnikami – panem Markiem Kamińskim i Janem Melą, które zorganizowano 28 października w MCK w Radłowie.

Janek Mela  jako najmłodszy w historii i jednocześnie pierwsza osoba z niepełnosprawnością wspólnie z Markiem Kamińskim zdobył w 2004 roku oba bieguny Ziemi. Pan Marek Kamiński to podróżnik, który wybiera nieutarte ścieżki, pierwszy na świecie bez żadnej pomocy z zewnątrz zdobywca bieguna północnego i południowego.  

Spotkanie niewątpliwie miało charakter motywacyjny, obaj panowie podkreślali, jak ważne w życiu są akceptacja, odwaga w przełamywaniu barier i pasja, które stają się kluczem do zdobywania swoich własnych biegunów, życiowych celów. Pan Marek Kamiński zachęcił młodzież, by skorzystała z aplikacji Life Plan Academy, programu pedagogiczno – wychowawczego oferującego praktyczne i skuteczne narzędzia do zdobywania odporności psychicznej, tak przecież ważnej w budowaniu własnej wartości, dającej siłę i moc do realizacji planów i marzeń.

Czytaj dalej
Skip to content