Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Rok szkolny 2023/2024, decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki powitaliśmy później niż zwykle, bo 4 września. Dzięki temu wakacje zrobiły się nieco dłuższe, choć – jak wieść szkolna niesie – i tak niektórym wydały się zbyt krótkie 😄. Kolejny etap naszej pracy rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym w Wietrzychowicach, którą odprawił proboszcz, ks. dr Ireneusz Neznal. Następnie zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor Jadwiga Łucarz powitała uczniów, nauczycieli oraz przybyłych rodziców. W swoim przemówieniu zwróciła uwagę na fakt, iż rok szkolny jest z pewnością czasem ciężkiej pracy, ale również obfituje w ciekawe wydarzenia, miłe chwile i niezapomniane wrażenia. Pani dyrektor nawiązała również do obchodzonej niedawno rocznicy wybuchu II wojny światowej, podkreślając, iż 84 lata temu dzieciom nie było dane po wakacjach spokojnie wrócić do szkoły, ponieważ 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa, największy konflikt zbrojny w dziejach, który rozpoczął się napaścią hitlerowskich Niemiec na Polskę, a zasięgiem działań objął prawie cały świat.

Czytaj dalej

W uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego tradycyjnie towarzyszył nam wójt gminy, pan Tomasz Banek, natomiast po raz pierwszy jako nauczyciele progi naszej szkoły przekroczyli nowi członkowie grona pedagogicznego: pani Kinga Urban oraz ks. Paweł Śliwa, których serdecznie witamy i życzymy wielu wspaniałych spędzonych z nami chwil.

Rozpoczynając rok szkolny 2023/2024 naszym Uczniom życzymy, by pamiętali, że uczą się nie dla szkoły, lecz dla życia, a „najtrudniejsze jest zdecydowanie się na działanie. Reszta to już tylko kwestia wytrwałości” 😀💪

Skip to content