Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada w naszym kraju obchodzone jest ważne i piękne święto – Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia 1918 roku, po 123 latach niewoli, Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową oraz naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Po 123 latach zaborów Polska znów pojawiła się na mapach Europy, stała się niepodległym, wolnym państwem.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia, obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęliśmy już 10 listopada, włączając się w akcję #SzkolaDoHymnu. Wszyscy razem o 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Polski, a następnie obejrzeliśmy okolicznościową akademię przygotowaną przez uczniów klasy IV pod kierunkiem wychowawcy, pana Stanisława Nowaka.

Czytaj dalej

Centralnym punktem świętowania było współorganizowanie wraz z Wójtem Gminy Wietrzychowice oraz Gminnym Centrum Kultury w Wietrzychowicach gminnych obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się 11 listopada o godz. 14.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły. Przybyli goście wysłuchali pięknych wierszy i piosenek, przypominających nie tylko dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, ale również uświadamiających, że wolność, niepodległość, pokój nie są nam dane raz na zawsze, że należy dbać o nie, doceniać i pielęgnować.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy świętowanie rocznicy odzyskania wolnej Polski postanowili spędzić z nami. 🇵🇱

Skip to content