„Laboratoria przyszłości” – nowoczesna edukacja

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” do naszej szkoły zostało zakupione nowoczesne wyposażenie, które z pewnością sprawdzi się podczas praktycznych lekcji w klasie.

Laboratoria Przyszłości to Program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach jednego z postulatów „Polskiego Ładu” finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Celem Programu jest wyposażenie szkół w nowoczesne narzędzia umożliwiające kształtowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów, a także rozwój umiejętności matematycznych w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii.

Organ Prowadzący szkołę wnioskował o maksymalnie możliwe wsparcie w wysokości 70000,00 zł.

Za ponad 60% otrzymanych środków, dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach,  zakupiono m.in. drukarkę 3D z filamentami, zestaw audio-video, w skład którego wchodzą m.in. aparat fotograficzny, statyw foto/video, gimbale, mikrofon kierunkowy, oświetlenie do realizacji nagrań, a także mikroport z akcesoriami. Poza tym sfinansowano zestaw mikrokontrolera z czujnikami i akcesoriami, stację lutowniczą, długopisy 3D, mikroskopy cyfrowe, klocki do samodzielnej konstrukcji (energia odnawialna, robotyka), robota edukacyjnego oraz zestawy narzędzi ucznia zawierające m.in. akumulatorową wiertarko-wkrętarkę, zestaw pędzli, dłut, pilników ślusarskich, wiertła, taśmę mierniczą, szczypce uniwersalne, półokrągłe, taker i wiele innych. Pozostałe środki finansowe zostaną wydatkowane w 2022 r.

Zakupiony sprzęt uatrakcyjni nie tylko obowiązkowe zajęcia szkolne jak np. technika, matematyka, przyroda, biologia, zajęcia edukacji wczesnoszkolnej, informatyka, ale także zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań.

Laboratoria Przyszłości to wspaniała inwestycja w nowoczesną edukację.

Add your thoughts

Skip to content