Czytelniczy Challenge

W ramach realizacji zadań Narodowego Programu rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 8b na lekcji wychowawczej rozpoczęli akcję „Czytelniczy Challenge”, która polega na zaprezentowaniu przeczytanej książki i wyznaczeniu kolejnej osoby do czytelniczego wyzwania.

Na poniedziałkowej lekcji wyzwanie podjęło dwoje uczniów: Monika Hajdas i Michał Koziara. Monika opowiedziała o książce „Arystoteles i Dante odkrywają sekrety wszechświata”, której autorem jest Benjamin Alire Saenz, zdobywca nagrody Pen Faulkner Award za najlepszą amerykańską książkę. To opowieść o rodzinie i przyjaźni, której bohaterami są nastolatkowie o niezwykłych imionach – jeden to krnąbrny Arystoteles, a drugi wszystkowiedzący Dante. Czy te imiona nie przypominają Wam czegoś? Treści całej książki oczywiście Monika nie zdradziła, może ktoś z ósmoklasistów skusi się, by ją przeczytać. Na pewno warto, bo czytelnicy ocenili ją w skali 8/10.

Michał Koziara opowiedział o książce pt. „Spod zamarzniętych powiek” Adama Bieleckiego, pierwszym zimowym zdobywcy ośmiotysięczników Gaszerbrum i Broad Peak, a także zdobywcy K2, Makalu i Gaszerbrum II. Książka Adama Bieleckiego to opowieść o pasji, marzeniach, ale i o dramatycznych historiach wejść na ośmiotysięczniki. Ta opowieść jest również bardzo wysoko oceniana przez czytelników. Warto po nią sięgnąć, może natchnie do spełniania własnych celów i marzeń. Wyzwanie czytelnicze rzucone, kto je podejmie?

Czytaj dalej
Skip to content