1. miejsce Amelii i Michała w małopolskiej grze terenowej „ Ocalić od zapomnienia pamiętnik Wincentego Witosa”

12 czerwca  w Domu Ludowym w Bogumiłowicach w szranki stanęło 12 dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych i średnich  z Małopolski, które musiały wykazać się wiedzą w konkursie historycznym o Wincentym Witosie. Konkurs przybrał formę  gry terenowej „Ocalić od zapomnienia pamiętnik Wincentego Witosa”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 a: Amelia Pasek i Michał Kosoń, których do rywalizacji przygotowywała nauczycielka historii, Iwona Wojciechowska.

W czasie zabawy trzeba było wykonać 13 zadań – związanych z życiem i działalnością Witosa. Za wykonanie zadań jury przyznawało punkty i  fragmenty pamiętnika polityka z Wierzchosławic. Finalną pracą było zaś złożenie fragmentów zapisków tak, aby powstała całość. Dodatkowo liczono czas wykonania zadań oraz doliczano punkty karne za złe odpowiedzi.

Amelka i Michał poradzili sobie świetnie. Zajęli  1. miejsce,

Organizatorami gry byli: Małopolskie Centrum Kształcenia Nauczycieli, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, Stowarzyszenie Oświatowe Horyzont w Bogumiłowicach i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa.

Skip to content